Регулювання форекс-індустрії в Росії. Перспективи.

Регулювання форекс-індустрії в Росії. Перспективи.

 

Регулювання форекс-індустрії в Росії – перспективи.

В Росії розроблено законопроект, який змусить форекс-компанії отримати ліцензії та взагалі – працювати за чіткими правилами. Законодавчі процеси в Росії та Україні є досить схожими, тому можна очікувати що прийнятий в сусідній державі закон можуть «продублювати» в нас. Саме з цієї точки зору варто оцінити російський досвід. Прогнози, перспективи та коментарі щодо форекс –порядку по-російські читайте нижче.

Форекс в Росії

 

«Без нагляду фінансові ринки залишати не можна», — говорив навесні заступник міністра фінансів Олексій Саватюгін, пояснюючи необхідність прийняття закону, що регулює форекс. Проект готовий — Мінфін найближчим часом внесе його в уряд, розповіли джерело в міністерстві і три учасники ринку, знайомих з документом. Форекс-компанії, що довго чинили опір регулюванню, на цей раз самі проявили ініціативу і брали участь у підготовці законопроекту. «На Заході форекс регулюється, і ставлення до нього дуже шанобливе, у нас — суцільний негатив, набридло в власному селі відчувати себе маргіналом», — пояснює директор управління валютних ринків ФГ БКС Павло Андрєєв.

Співробітник Мінфіну сподівається, що закон набуде чинності з 1 січня 2013 р. «Ведомости» ознайомилися з ним.

Для учасників ринку не стали придумувати особливих ліцензій, запропонувавши їм отримати звичайні дилерські. Для цього в законі про ринок цінних паперів буде розширено список активів, з якими можуть працювати дилери. Зараз вони не можуть торгувати похідними інструментами, а форекс-компанії використовують, наприклад, форварди.

Щоб отримати ліцензію, у компанії повинен бути капітал не менше 35 млн руб. — Це мінімум, встановлений Федеральною службою з фінансових ринків (ФСФР), якщо тільки регулятор не встановить для форекс-дилерів більш м’які вимоги. Представник ФСФР не став коментувати законопроект, який служба ще не отримала. Вона днями розмістила замовлення на розробку рекомендацій з регулювання форекс-компаній (початкова вартість — 3,1 млн руб.).

Великі гравці впораються, а дрібним доведеться піти, попереджає один з учасників дискусій у Мінфіні. Рекламувати послуги на форексі без ліцензії буде заборонено.

Отримавши ліцензії, компанії будуть змушені дотримуватися вимог закону про рекламу фінансових послуг: зокрема, вони не зможуть гарантувати прибутковість, говорить Сергій Крівобородов, керівник ЦРФІН, саморегулюючої організації форекс-компаній.

Законопроект дозволяє вирішити застарілі хвороби форекса — звідки беруться пропоновані клієнтам котирування валют і гігантські «плечі», що роблять угоди з валютами одними з найбільш ризикованих. «На біржі обмеження» плечей «- 1:3, на терміновому ринку — 1:10, на форексній доходять до 500, в середньому — не більше 100», — розповідає Крівобородов. ФСФР зможе встановити граничний розмір «плеча» і зобов’язати учасників повідомляти про всі угоди в спеціальну організацію, наприклад в репозитарій, де з наступного року буде збиратися вся інформація про операції з похідними інструментами.

На форексі буде можливість судового захисту для компаній і клієнтів, з прийняттям закону у ринку з’явиться величезний потенціал, радіє керуючий директор «Форекс клубу» Ілля Волков. Зараз у російських форекс-компаній, за оцінкою ЦРФІН, 400 000 клієнтів, регулювання може довести їх число до 1,5 млн, прогнозує Волков.

Протистояння фондових і форекс-компаній — це міф з 90-х рр.., Говорить Андрєєв, у багатьох брокерів є свої форекс-компанії, і мета закону одна — «прибрати з ринку дрібних гравців з незрозумілими умовами і агресивним маркетингом», а їх, за його оцінкою, 80%. Вимоги щодо капіталу, «плечі» — це добре, але головне — регулювання реклами, підсумовує він: «І тоді не потрібно ніяких вимог, вони самі вимруть».

 

Від себе добавлю загальне схвалення ініціатив російського мінфіну та брокерів – регулювати індустрію треба обов’язково. Будемо сподіватись що закон запрацює і наші парламентарі теж створять не гірший варіант.

 

 

 

No Comment

Post A Comment